جشنواره سال 1400

امسال سومین دوره جشنواره‌ی کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال)، به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، و با همکاری وزارت بهداشت، وزارت عتف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت سراسری برگزار می شود.  دومین دوره این جشنواره در سال 1399 برگزار شد که طی فراخوانی به نام فارسی “کارآفرین دانشگاهی” مزین گردید. استارپوزال با هدف تبدیل پروپوزال‌ها و تحقیقات دانشجوییِ انجام شده در سطح دانشگاه‌های کشور به پروژه‌های دارای قابلیت تجاری‌سازی، و اتصال مجدد حلقه‌ی جدامانده‌ی صنعت به دانشگاه برگزار می­ شود.  استارپوزال فضای اجتماع و رشد دانشجویان، اساتید و دانش‌آموختگانی دغدغه‌مندی است که علاقه‌مند به کارآفرینی بوده و طرح‌های پژوهشی قابل تجاری‌سازی دارند.

اهداف برگزاری جشنواره عبارتند از:

  1. -در وهله اول جهت­ دهی و هدایت طیف عظیم نخبه های کشور در قالب هیات علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به سمت تعریف پایان نامه و رساله های دکتری با قابلیت تجاری سازی و رویکرد ورود به بازار است.
  2. -در وهله دوم شناسایی ایده ها و پرورش استعدادهای برتر در مواجهه با چالش های نوآوری و رویدادهای حل نیاز فناورانه از طریق برگزاری جشنواره
  1. -در وهله سوم ارتباط و اتصال موثر دانشگاه و بازار و در نهایت توانمندسازی و سرمایه­گذاری بر روی برخی ایده ها، تیمهای برتر دارای محصولات و خدماتی دارای بازار بکر و رو به رشد در حوزه پزشکی و سلامت، صنعت و انرژی، کشاورزی و صنایع وابسته، فناوری های همگرا و صنایع خلاق هستند.
دانشگاه تربیت مدرس
ویدئو سال 1400